ВП Технобудресурс ПФ, НЦ, КО, ХС, ХВ, ЕП, АУ, ПС, МС, МЛ, АК, УР, ВД, ФЛ, ГФ, БТ, ПАП УРФ.
Лакофарбові матеріали (ЛКМ) — багатокомпонентна система, яка наноситься в рідкому стані на попередньо підготовлену поверхню та після висихання (затвердівання) утворює міцну, добре зчеплену з основою плівку. Отриману плівку називають лакофарбовим покриттям. ЛКМ застосовуються для захисту металевих, а також інших видів виробів від впливу зовнішніх шкідливих чинників (волога, гази, повітря тощо), надання поверхні декоративних властивостей.
Властивості лакофарбових матеріалів (ЛКМ) можна розділити на фізико-хімічні, хімічні та малярно-технічні.
- Фізико-хімічні властивості ЛФМ передбачають в'язкість, покриваність, щільність, швидкість затвердіння (висихання) плівки.
- До хімічних властивостей ЛКМ належать процентне співвідношення складових речовин, кількість наповнювачів, плівкоутворювальних, водорозчинних солей, розчинників тощо.
- Малярно-технічні властивості характеризують зручність роботи з ЛФМ, тобто стікання, перелив, наносність, ступінь перетира, щільність.
- 110 ₴/кгВ наявності Тільки оптом
Залежно від призначення та складу лакофарбові матеріали (ЛКМ) заведено ділити на: лаки, фарби, емалі, ґрунтовки, шпаклівки.
- Лаки — це розчини плівкоутворювальних речовин у розчинниках (або воді), які після висихання утворюють однорідне, тверде, прозоре (крім бітумного лаку) покриття. Їх склад не містить пігменти та наповнювачі.
- Краски — суспензії пігментів у плівкоутворювальних речовинах, які після висихання утворюють непрозоре однорідне покриття.
- Емаль — суспензія пігментів, наповнювачів у лакі, яка після висихання утворює непрозоре, тверде покриття різної структури та блиску.
- Ґрунтовка — суспензія пігментів із наповнювачами в плівкоутворювальній речовині, яка після висихання утворює однорідну непрозору плівку.
- Шпаклевка — суміш наповнювачів, пігментів і плівкоутворювальних речовин, пастоподібна в'язка маса, призначена для заповнення дефектів поверхні, додання їй рівномірної фактури.
Лакофарбових матеріалів ЛФМ, на основі поліконденсаційних, полімеризаційних природних смол і ефірів целюлози:
- ПФ — Пентафталеві
- НЦ — Нітроцелюлозні
- КО — Кремнійорганічні
- ХС — На основі сополімерів вінілхлориду
- ХВ — Перхлорвінілові
- ЕП — Епоксидні
- АУ — Алкідноуретанові
- ПС — Полімерні
- МС — Олійно- та алкідно будівельні
- МЛ — Меламінові
- АК — Поліакрилатні
- УР — Поліуретанові
- ФЛ — Фторопластові
- ГФ — Гліфталеві
- АК — Поліакрилатні
- УР — Уретанові, цинконаповнені
- БТ — Бітумові
- ПАП