Мідний купорос

- Немає в наявності
- Тільки оптом
180 ₴/кг
Мінімальне замовлення — 25 кг
Мінімальна сума замовлення на сайті — 1000 грн
Мідний купорос — сульфат міді п'ятиводний: CuSO4*5H20
Мідний купорос, як відомо, є 5-водним сульфатом 2-валентної міді CuSO4х5H2O і являє собою гігроскопічний блакитний або синій порошок або кристали. Купорос має високу кислотність, мідна сіль сірчаної кислоти з формулою CuSO4. Речовина нелетучна, не має запаху.
- В садівництво як фунгіцид для поліпшення якості ґрунту
- Для відмінності неіржавкої сталі від чорної
- Активний антисептик під час оброблення дерев
Мідний купорос (купурос мідний марка А1, мідь сернокислая, Copper sulfate pentahydrate, фунгіцид) — це сульфат міді, хімічна формула CuSO4*5H2O. Являє собою кристали синього кольору. Розчинимо у воді з утворенням водного розчину характерного насичено-блакитного кольору. Активна частина в мідному куперосі є кристалогідрати солі сірної кислоти з іонами міді.
Мідний купорос (сірнокисла мідь) широко використовується в різних галузях промисловості та народного господарства:
- У сільському господарстві. Купорос міді — ефективний фунгіцид, активний щодо шкідників, більшості грибків, захворювань дерев, чагарників і рослин (зокрема овочевих і плодово-ягідних культур). Застосовується переважно у формі бордосської суміші/рідини (з вапном). Також використовується для знезараження кореневої системи дерев і чагарників, протравлення насіння перед посівом. Ефективний як мікроудобрення на бідних мікроелементами, виснажених ґрунтах для швидкого росту рослин і підвищення врожайності сільськогосподарських культур. У тваринництві використовується для оброблення копит КРС.
- У будівництві. Застосовується як антисептик, очисник від іржі та соляних відкладень цегляних і бетонних поверхонь. Використовується для оброблення фасадів будівель, фундаментів, підвалів, сирих приміщень від цвілі.
- Обробка деревини. Фахівці рекомендують мідний купрос купити для оброблення деревини. Мідний купорос захищає дерево від ураження грибками та процесів гниття. Водний розчин добре вбирається, повністю висихає й не змінює кольору деревини, тому поверхні та конструкції після оброблення не втрачають декоративних властивостей.
- Знезараження води та очищення басейнів. Завдяки антисептичним властивостям запобігає появі грибка на дні та стінках штучних водойм, цвітінню води та розмноженню зелених водоростей.
- У гірськодобувній промисловості. Флотаційне збагачення мінеральної ручної сировини (активація цинкових, мідно-цинкових руд та ін.).
- Металургія. У гальваніку: мідніння металів, виробництво зварювального дроту тощо.
- Виробництво фарб, пігментів.
-
Застосування мідного куперосу в агрокультурі можливе різними способами залежно від сезону та мети оброблення. У всіх випадках використовуються розчини будь-якої з 3 ступенів концентрації:
- «Випалювальні» 3%-5%, тобто 300-500 г на 10 л води — обробка в виняткових випадках для знезараження ділянки землі або боротьби з цвіллю в будівельних конструкціях на ній. У першому випадку земля після оброблення виводиться із сільхозоборату не менш ніж на рік;
- Лікувально-профілактичні 0,5%-1%, тобто 50-100 г на 10 л води — для боротьби з грибковими захворюваннями та комахами-шкідниками (антракноз, клястероспосіоз, кокомікоз та ін. плямистості, монилиоз, септопаріоз, філостиктоз, парша, різні гнилі, курчавість), а також для дерев (Оприскування й оброблення ран на стовбурах і гілках);
- Підживно-добрячно-профілактичні 0,2%-0,3% (2-3 г/10 л води) — у разі появи симптомів мідного голодування рослин (хлорози листя, скручування кінчиків пагонів, інтенсивне кидання без утворення продуктивних пагонів) і з профілактичними цілями.
-
Для використання по п. 2 і 3 краще заздалегідь приготувати 10% матковий розчин (у щільно закритому посуді та в темному місці він може зберігатися довгий час) і розводити його водою в міру потреби. Як розчиняти мідний купорос, см. далі.
Навесні проводять оброблення лікувально-профілактичними розчинами мідного куперосу:
- Ранньої весни, коли середньодобова температура підніметься вище +5 Цельсія — поливання ґрунту 0,5% розчином із розрахунку 3,5-4 л/кв. м. Проти жовтизни (фузаріозу) коренеплодів, білої та сірої гнилі томата, чорної ніжки капусти.
- До розпускання бруньок плодових дерев і чагарників проти відомих вище захворювань, а також плодової гнилі та чорного раку — обприскування 1% розчином.
- Дезінфекція коренів саджанців — опускання на 3 хв на 1% розчин із подальшим рясним промиванням водою. Якщо водопроводу немає або великої витрати води небажано, інтенсивне обполіскування в 3 змінах води по 3-5 хв у кожній.
- Обприскування бульб картоплі перед посадкою 0,2% розчином — дієвий спосіб уберегтися від фітофтрозу.
- Теплий 0,2% розчин — замочування насіння для отримання ранніх відходів. Огірки — 8-10 год, інші — 20-24 год.
- Протравлення насіння помідорів і гарбузових, підозрілих на «спещинні» хвороби (сказано, якщо немає можливості придбати заводомо здоровий посівний матеріал) — розчин 1 г мідного купорошку, 2 г борної кислоти та 10 г марганцовокислого калію в 10 л воды. Насіння замочують 15 хв у розчині кімнатної температури та потім рясно промивають водою (якщо не з крана — 5 змін по 5 хв у разі безперервного інтенсивного перемішування).
-
Влітку проводять наступне оброблення мідним купоросом:
- Обприскування плодових дерев і чагарників 0,5%-1% розчином — у разі появи ознак захворювань, см. табл. нижче.
- Полив томатів і картоплі проти мідного голодування і фітофтрозу — 0,2% розчин із розрахунку 2-3 л/кв. м у разі появи перших ознак захворювання. За 2-4 тижні оброблення можна повторити.
- Оброблення ран плодових дерев (1% розчин) і чагарників (0,5%) розчин.
Норми оброблення мідним купоросом для лікування рослин
-
Осіннью розчини мідного куперосу використовують переважно для профілактики.Осіння, після завершення листопада, обробка сульфатом міді взагалі краща. По-перше, біля розчину мідного купояса кисла реакція, тому що в сульфаті міді навіть вищого ґатунку медичної категорії А є помітна помітна приміщена вільна сірчана кислоти, див. табл. праворуч. У разі осіннього оброблення хімічні опіки листя, квітів і плодів унеможливлюються.
По-друге, потреба рослин у меді як мікроелементі максимальна під час цвітіння, а до часу дозрівання плодів сходить на ні. По-третє, мідний купорос не проникає в рослинні тканини та, відповідно, вражає тільки спорангії грибів, не чіпаючи їх міцелій. Тому, якщо до моменту початку вегетації рослини будуть уже захищені та забезпечені міддю, ефект від оброблення мідним купоросом буде найбільшим.
Осіннє обприскування сульфатом міді проводять 1% розчином за нормами, зазначеним у першій таблиці, а троянд проти чорної плямистості та борошнистої роси — 0,5% розчином. І ще, всі різновиди оброблення мідним купоросом у будь-який сезон потрібно проводити зранку або ввечері за температури повітря від +5 до +30 в суху безвітряну погоду.
-
З огляду на вищезгаданий вище ефект зворотного всмоктування з часом нехтувати запобіжними заходами під час роботи з мідним купоросом не можна, потрібно використовувати повний комплект СІЗ, рис. Тварини, діти й взагалі сторонніх осіб поряд бути не має. Залишковий розчин у жодному разі не має потрапляти в джерела водопостачання або дренажні системи.
-
У разі потрапляння розчину мідного куполіса в очі їх потрібно негайно промити великою кількістю чистої води, тримаючи відкритими. У разі потрапляння всередину необхідно випити 2-3 сирих яйця або 300-500 мл молока та негайно звернутися до лікаря. Накачування водою, з марганцовкою або без, щоб викликати блювоту, тільки посилить отруєння!
-
Мідний купорос не порошить і не льотуч, тому розводити його можна без особливих запобіжностей; досить буде одноразових пластикових рукавичок. Готують матковий розчин у скляному посуді, який необхідно позначити, щоб не використовувати потім для харчових цілей. Користуватися металевим емальованим посудом небажано, тому що розчин мідного куперосу роз'їдає емаль.
-
Не можна розчиняти мідний купорос на кухні, поз. 1 на рис. Сульфат міді добре розчинний у воді, але, якщо розводити його за кімнатної температури, то внаслідок домішки сульфітів готовий розчин вийде каламутним, поз. 2, і захищатися буде дуже довго, до місяця й більше.
Мідний купорос розчиняють у гарячій, від 50 градусів, воді, але користуватися для цього тонкостінним хімічним посудом і електроплиткою, поз. 3, небажано: розчин сульфату міді сильний електроліт і, якщо посуду лопне або розчин проллється, серйозна пригода гарантована. Розчиняють купорос на водяній бані, поз. 4. Охололий розчин довго, до року й більше, зберігається в ПЕТ або скляних пляшках, поз. 5.
-
Приготування бордосської рідини
Кислотність мідного куперосу — серйозний його брак. Її можна зменшити, долив у робочий розчин 0,2-0,5 л гарячої води, у якій розчинено 3-5 г (до початку спінювання) господарського мила. Ця добавка також поліпшить прилипання розчину до листя.
Але набагато дієвішою виявляється бордосійна рідина — спільний розчин мідного куполіса та гашеного вапна. Вона відома у 2 різновидах: міцній 3% (300 г мідного купороса та 400 г вапна на 10 л води) і щадної 1% (по 100 г того й іншого на той самий об'єм). Міцну бордоську рідину використовують для осінньощів і, можливо, ранньовесняної обробки, а щадну в період вегетації. Погано в бордосській рідині тільки те, що вона абсолютно несумісна з жодними іншими препаратами та милом. А її замінник із кальцинованою содою — бургундська рідина — набагато менш дієва.
Примітка: для оброблення винограду бордосську рідину рекомендується застосовувати лише восени. В інших випадках для цієї культури бажано використовувати склади на основі залізного куперосу.
Щоб приготувати бордоську рідину, потрібно необхідний об'єм води розлити навпіл 2 посудини. В одному розчиняють вапняне молоко; в іншому мідний купорос. Блакитний розчин поступово вливають у білий, помішуючи, см. рис. праворуч. Готовому розчину дають відстоятися 3-4 години, фільтрують і заливають в обприскувач. Термін придатності свіжоприготовленого розчину — добу.
Гарантійний термін зберігання мідного куполіса — 2 роки.
Купорос мідний марка А1, сульфат міді, мідь сернокисла, Copper sulfate pentahydrate, фунгіцид) гуртом. Продукт російського виробництва, доставляється в пе/п мішках по 25 кг. ГОСТ 19347-2014 (19347-99). Надаємо паспорт якості (сертифікат).
У нас завжди можна купити мідний купорос у будь-якій кількості, товар є в наявності на складі. Можливе відвантаження та відправлення куполіса мідного на день замовлення після оплати.
Основні атрибути | |
---|---|
Виробник | LINTEC |
Країна виробник | Україна |
Хімічний склад | Неорганічні |
Тип впливу на організм | Контактні |
Вміст діючої речовини | Сульфат меди |
Технічні характеристики: | |
Упаковка | Мішок |
Вага | 25 кг |
Масова частка в перерахунку на CuSO4·5H2O | не менш ніж 98,0% |
Масова частка в перерахунку на мідь | не менш ніж 24,94% |
Залізо: | не більш ніж 0,04% |
Вільна сірчана кислота | не більш ніж 0,25% |
Мишак | не більш ніж 0,012% |
Характер дії пестицида: | Вибірникова |
Мінімальна температура ефективної дії | 5 градусов |
Користувацькі характеристики | |
Тип впливу | Контактні |
Вміст активної речовини | Сульфат міді |
- Ціна: 180 ₴/кг
- Мінімальне замовлення: 25 кг